טוהר המשפט

ביקורת קשה על השופטת אלשיך - ביצעה שינויים בפרוטוקול שלא כדין TheMarker 4/06/2012

השופטת ורדה אלשיך, שמשמשת סגנית נשיאת ביהמ"ש המחוזי בתל אביב וכיו"ר נציגות השופטים, ביצעה 36 תיקונים טכניים ומהותיים בפרוטוקול הדיון, שלא כדין. כך קבע נציב תלונות הציבור על השופטים, השופט בדימוס אליעזר גולדברג.
"כשניתנת החלטה, אותה מקריא השופט באולם, בנוכחות הצדדים" כתב גולדברג, "אין זו החלטה 'סוג ב', אשר בידי השופט לשנותה כרצונו לאחר מכן....בענייננו, לא ניתן לומר כי השופטת היתה מוסמכת לתקן או לשנות את ההחלטות".
הנציב גולדברג קיבל בכך 4 תלונות שונות שהוגשו נגד השופטת אלשיך - המרכזית שבהן ע"י מחוז תל אביב בלשכת עורכי הדין בראשות עו"ד אפי נוה - תוך שהוא דוחה את גרסתה וטענותיה.
הנציב גולדברג התרשם שהתיקונים שערכה השופטת אלשיך נערכו והוחמרו כדי להגיש תלונה נגד אחד מעו"ד שהתדיין מולה... "לא ניתן שלא להתרשם, כי בתיקונים האמורים הוחמרו הנסיבות להגשת התלונה ללשכה לעומת נוסח א'. כך בשלושת התיקונים הראשונים הוסיפה כב' השופטת בנוסח ב' יסוד נפשי של כוונה או מניע למחדליו לכאורה של עו"ד ארגז, ובכך הוחמרה התלונה עליו".

האם נשיא העליון, אשר גרוניס ידיח את ורדה אלשיך, המתחרה שלו לשעבר? דה מרקר 6/6/12
שאלת הבהרה... האם שיפוץ מהותי של פרוטוקול משפטי נקרא גם זיוף ? לדברי הנציב נעשו בפרוטוקול "תיקונים מהותיים, שחרגו מהמותר, נעשו ללא שמיעת טענות עורכי הדין ואף לא נומקו". מה היה קורה אם אזרח פשוט היה עושה תיקונים בפרוטוקול משפטי ? מה היה דינו ?

ולמה בכלל ששופט בכיר מבצע עבירה פלילית קוראים לזה שינויים שלא כדין ואילו אדם ממוצע מהישוב שאם יבצע אותה עבירה יקראו לזה זיוף ? למה האפליה הזאת בדין?

למה האפליה הזאת בדין? לפי חוק העונשין סעיף 421 זיוף בידי עובד ציבור -
עובד הציבור המזייף מסמך שהוא ממונה על עשייתו או על שמירתו, או שיש לו גישה אליו בתוקף תפקידו, דינו - מאסר שלוש שנים עם או בלי קנס; עשה כן בכוונה לקבל דבר, דינו - מאסר חמש שנים עם או בלי קנס; קיבל דבר באמצעות מסמך מזוייף כאמור, דינו - מאסר שבע שנים עם או בלי קנס.

האם השופטת שערכה שינוייים מהותיים בפרוטוקול המשפטי (קרי זיוף) תקבל חצי מעונש המוזכר בחוק ? או רק ישחררו אותה מוקדם יותר מתפקידה בלי עונש ? במדינה שלנו השאלה היא כמובן רטורית.. אגב, זאת אחת הסיבות למה איבדתי את האמון במערכת המשפטית.. שופטים אנשים באופן מפלה בגלל המעמד שלהם!

השופטת ורדה אלשיך חייבת ללכת - יסמין גואטה, דהמרקר 10/6/2012

יו"ר מחוז ת"א והמרכז בלשכת עורכי הדין, אפי נוה, מאשים את השופטת אלשיך בזיוף פרוטוקול. במסיבת העיתונאים טען נוה, שהגיש את התלונה נגד אלשיך לגולדברג, כי היה נתון לאיומים בעקבות התלונה. לדבריו, "הועברו לי מסרים שיבוא יומי ויפרעו ממני. רמזו לי שאצפה פגיעה, שעשיתי מה שלא הייתי צריך לעשות אבל לא התרגשתי יותר מדי. צריך להראות לאלשיך כמה שיותר מהר את הדלת. אי אפשר לומר '20 שנה היא שופטת מצטיינת, פעם אחת היא זייפה פרוטוקול אז עזבו אותה'".

אפי נוה "אלשיך לא יכולה להמשיך לכהן יום אחד נוסף. אין לי דבר נגד המערכת, יש לי רק נגד שופטים שמזייפים פרוטוקולים" - ענת הרואה, כלכליסט 10/6/2012
מקור והמשך הכתבה - אלשיך הוסיפה כוונה ומניע למחדליו של עו"ד ארגז ובכך החמירה התלונה עליו YNET


מקור והמשך הכתבה - אלשיך הוסיפה כוונה ומניע למחדליו של עו"ד ארגז ובכך החמירה התלונה עליו TheMarker


האם נשיא העליון, אשר גרוניס ידיח את ורדה אלשיך, המתחרה שלו לשעבר? דה מרקר 6/6/12 עידו באום, הילה רז


בעקבות "הפרוטוקול המשופץ": עורכי הדין קוראים להדחת אלשיך - ענת הרואה, כלכליסט 10/6/2012


אפי נוה: ורדה אלשיך חייבת ללכת כלכליסט 10/6/12 ענת רואה


מבחן אלשיך: השווים והשווים יותר בפני החוק 14/8/13 עו"ד כנרת בראשי YNET מילים מכובסות עדינות ומלטפות נכתבו אודות מעשיה הבלתי חוקיים של השופטת אלשיך


ורדה אלשייך שופטת בדימוס נתבעת על ידי משה בדש

עו"ד צעד אחד קדימה לפני כולם
מחשבונים משפטיים